Більшість людей, як стверджують психологи, народжується із заниженою самооцінкою. І знаменитості також не виняток.

Співачка Міша Романова з юності щоденно сумлінно над собою працювала. Передусім, приділяла значну увагу своїй фізичній формі – це додавало дівчині більшої впевненості.

«Це було дійсно дуже складно. Коли я собі відмовляла в солодощах, коли я займалася спортом. У якийсь момент я розуміла, що я не можу собі дозволити спортзал, я бігала навколо своєї вулиці. Тобто в будь-якому випадку, якщо людина хоче знайти вихід із становища, вона його знайде обов'язково. Якщо вона хоче себе вдосконалити, вона теж це зробить. І це не тільки зовні, це ще і внутрішнє», – розповіла на телеканалi «Україна» співачка.

Для тих, хто щойно став на шлях до власного удосконалення й підняття рівня впевненості у собі, Романова радить:

«Читати більше якоїсь цікавої літератури, яка вас мотивує і буде міняти ваш світогляд», – ділиться Міша Романова.

На початку кар’єри Alyona Alyona соромилася себе і своєї зовнішності. Читаючи щодня купу хейту в соціальних мережах, реперка зізнається, знизила свою самооцінку до мінімуму.

«Дійшла до того, що тільки і слідкувала, хто що погане напише, – розповідає реперка і зізнається, - я намагалася оточувати себе тими людьми, які дружать зі мною не через зовнішність, хто приймає її і поважає. Я намагалася стояти перед дзеркалом, дивитися на себе, знаходити в собі щось круте. Я підробляла фотографом у свій час, і навчилася у людях, які виглядають нетрадиційно, бачити щось гарне, розуміла, що це гарне також є у мені. І все, потім ця планка, як завіса, падає, і все».

Працював над своєю самооцінкою довгі роки й дизайнер Андре Тан. Особливо, коли під час пандемії перехворів на ковід, розлучився із дружиною і втратив частину свого бізнесу. Тоді, пригадує, навіть жити не хотілося. Рятувати себе та свою впевненість чоловік подався до психотерапевта.

«По-перше, я ще працюю у цьому напрямку, тому я ще не можу сказати, що у мене самооцінка прекрасна. Процес ще йде. Ви повинні щоранку прокидатися і дякувати собі за те, що ви прокинулися, за те, що у вас є руки, є ноги, що ви геніальні. Тому що кожна людина - це величезна всесвіт. І наше основне завдання - вивчати себе кожен день. Власне, я цим і займаюся щодня. Подяка і завжди акцент тримати на позитиві, а не на негативі. Це дві основні позиції», - ділиться Андре Тан.

Зіркова психологиня Наталія Холоденко солідарна з думкою дизайнера. І наостанок дає найголовнішу пораду, як підняти самооцінку.

«Самооцінка – це той бал, який людина ставить собі в порівнянні з іншими людьми. В порівнянні з своїми фантазіями про те, якими є інші люди. І самооцінка – це завжди про якісь конкретні соціальні результати. Хто на якій машині їде, хто в якій квартирі живе, хто якої довжини має ноги. Найкращий метод – це любов до себе. Це не означає приймати всі свої недоліки, неуспіхи і не планувати нічого більшого. Це означає вміти будувати внутрішні стосунки з собою, підтримувати себе. І я вважаю, що гарна самооцінка в тих людей, які дозволяють собі претендувати на щось більше і краще, незважаючи на якісь недоліки.», - говорить психолог.