Українські знаменитості розповів журналістам як ставляться до публікацій фото своїх малюків в Інтернеті.

Ведучий «Ранку з Україною» Анатолій Анатоліч та його дружина після пологів вирішили показати одразу свого синочка Ніла в мережі попри всі забобони.

«Я вірю в доказову медицину. Звичайно, є моменти, але думаю, що сила доброти завжди сильніша за будь-які погані погляди. Я вірю, що тільки хороші на нього дивляться, - поділився з журналістами каналу «Україна» Анатолій Анатоліч і додав, що навіть мода на смайлики чи наліпки, які ставлять на обличчя дитині, теж для нього досить дивна. - Я проти наліпок. Ми колись з дружиною обговорювали, нас так це вразило, коли Пінк народила, було 5 днів її дитині, і вона винесла немовля на пляж, де на нього всі дивились. І я думаю: «Боже, де Пінк, а де ми зі своїми наліпками».

Ілона Гвоздьова, скріншот із відео
Ілона Гвоздьова, скріншот із відео

А ось у зіркової матусі Ілони Гвоздьової є інші аргументи.

«Коли я народжувала або першу, або другу дитину, я її фото не викладала в соцмережі поки ми її не похрестимо. Не дуже на прикмети якісь реагую, але я прислухаюся до своєї мами, до свого чоловіка, я розумію, що є різні люди, по-різному дивляться на дітей», - поділилася Гвоздьова.

Дизайнер Андре Тан 5 років відмовляється показувати усім свою донечку Софію і пояснює це так.

«Є чудове правило: щастя любить тишу, якщо ви хочете, щоб ваша дитина не хворіла, щоб вона була щасливою...Що це за нова мода показувати все в Інстаграм? Не встигла дитина ще вийти з утроби матері, як її вже знімають і відразу показують. Це не правильно. До трьох років у дитини взагалі слабка аура. І, вибачте мене, але є різні люди, які своїм важким поглядом можуть порушити її ауру. Тому я вірю в усі енергії, і відповідно я категорично проти, щоб дитину до 5 років показувати на широкий загал», - переконує дизайнер.

Андре Тан
Андре Тан

Психологиня Наталія Холоденко підтримує таку точку зору.

«Я дитину свою не виставляла до того моменту, поки їй не виповнився рік. Я вважаю, що дітки маленькі надзвичайно вразливі, і краще їх не показувати. Багато хто взагалі не хоче своє особисте життя висвітлювати, тому що привертання уваги до чоловіка, до дітей – це велика відповідальність. Якщо ти медійна людина, це не означає, що твої діти хочуть бути теж публічними. Це не означає, що в їхньому житті це відіграє позитивну роль. І навіть є ситуації, коли діти не хочуть ставати публічними, а їх до цього стимулюють, змушують, мотивують, що це тобі необхідно і т.п, - говорить Холоденко і додає. - Якщо дитина говорить прямо: «Не фотографуй мене, я не хочу», і батьки це все одно роблять, це в подальшому дуже вплине негативно на стосунки. Тобто в дитини не буде довіри, буде образа і вона ніколи це не виправдає».

Психолог наводить історію, яка змусить замислитися багатьох батьків.

«До речі, є дуже скандальна історія, коли 12-річну дівчинку ще до появи соцмереж, в 70-х рр мама фотографувала, розсилала по журналах. І вони судилися багато разів, тому що дочка вважала, що торгували її тілом, і це був для неї стрес на все життя. Завжди ми повинні фотографувати дітей і виставляти з позиції того, раптом ця дитина буде міністром чи президентом, і як ця фотографія вплине на її імідж в подальшому. Тому завжди пам’ятати, що це приватне життя іншої людини», - говорить психолог.