Багато батьків упевнені, що ротавірус виникає у дітей через відвідування школи. Однак ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» не згоден з цим і розповів, в чому причина захворювання й коли необхідно зробити щеплення.

Ротавірус викликає гострі кишкові інфекції, він надзвичайно поширений у навколишньому середовищі. За словами Євгена Комаровського, діти інфікуються ротавірусом тоді, коли починають активно переміщатися в просторі, спілкуватися з тими, хто хоче взяти дитину на руки, обійняти її або поцілувати.

«Що більше людей навколо дитини, то більша ймовірність саме для маленької дитини від 6 місяців до 2 років захворіти на ротавірусну інфекцію, – пояснив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського».Вона небезпечна саме в цьому віці, тому що з'являються діарея, зневоднення. А змусити дитину пити в такому віці дуже складно. Унаслідок чого доводиться їхати в лікарню, лежати під крапельницею».

Знаючи ці нюанси, стає зрозуміло, що відвідування школи не має ніякого зв'язку з ротавірусною інфекцією. І якщо батьки хочуть уберегти дитину від кишкових інфекцій, тоді все, що потрібно зробити – навчити дитину ретельно мити руки, дотримуватися правил особистої гігієни й не їсти незрозумілу їжу. Це дійсно дуже важливо.

За словами лікаря-педіатра вищої категорії, у країнах, де уряд не хоче, щоб діти хворіли на ротавірусну інфекцію, у календар щеплень включена дуже ефективна та безпечна вакцина проти неї.

«Цю вакцину навіть не потрібно колоти, це крапельки. Її використовують так, щоб закінчити вакцинацію до віку 6 місяців, – пояснив ведучий рубрики «Запитай у Комаровського». – Тобто до того моменту, коли дитина почне повзати та вивчати світ, вона вже буде захищена».

В Україні вакцина проти ротавірусної інфекції зареєстрована й доступна.