У рубрику «Запитай у Комаровського» вже надходять запитання від телеглядачів каналу «Україна». З початком осені одна з найактуальніших тем пов'язана з підвищенням імунітету. Євген Комаровський відповів, що допоможе зміцнити здоров’я.

«Насправді всі розмови про імунітет і про його зниження пов’язані з тим, що комусь же треба продавати ліки, які нібито його підвищують. Але ці препарати з недоведеною ефективністю, – сказав доктор Комаровський.Причому ви повинні знати, що будь-який засіб, який здатен дійсно впливати на імунітет, тобто підвищувати або знижувати його, зазвичай дуже серйозний препарат із величезною кількістю побічних ефектів».

Лікар-педіатр вищої категорії пояснив: якщо дитина відвідує дитячий колектив, тоді вона може хворіти на гострі респіраторні вірусні інфекції від 6 до 12 разів на рік.

Євген Комаровський
Євген Комаровський

«Якщо ви або дитина хворієте 6 разів на рік, то це говорить про те, що ви 6 разів на рік одужуєте, – сказав ведучий рубрики «Запитай у Комаровського». – Коли людина хворіє і одужує, це говорить про те, що у неї нормальний імунітет».

За словами кандидата медичних наук, щоб зробити висновки про стан імунітету, достатньо звичайного клінічного аналізу крові, за допомогою якого лікар може визначити стан здоров’я.

«Якщо ж ви думаєте, що у вас проблеми з імунітетом, тоді вам потрібно звернутися до сімейного лікаря, зробити клінічний аналіз крові, а також задуматися над способом життя, – сказав Євген Комаровський. – Тому що коли виникає тема «поганого імунітету», потрібно думати не про чарівну таблетку, а про те, як змінити спосіб життя».