Євген Комаровський розказав, що може впливати на ваш стан.

Коли раптом починає смикатися верхня повіка, ви нічого не можете з цим зробити. До того ж немає радикального методу лікування блефароспазму. Однак ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» у програмі «Ранок з Україною» запевнив, що це все ж таки не рідкісне явище. Хоча б раз у житті кожна людина відчула таке на собі.

«Здебільшого лікарі не мають поняття, чому з'являється блефароспазм. Дуже часто він сам по собі зникає, – додав Євген Комаровський.Майже 60-70%, у кого це буває, жінки. І над цим варто задуматися».

Кандидат медичних наук рекомендує відпочивати та висипатися. Коли людина веде нормальний спосіб життя, спить не менше ніж 8 годин на добу, не має звички нервувати через дрібниці, тоді око у неї зазвичай не смикається.

"Не зловживайте напоями, що містять кофеїн, – порадив ведучий рубрики "Запитай у Комаровського". – Міцні чай та кава, особливо в другій половині дня, посилюватимуть блефароспазм".

Але буває так, що ця проблема постійно викликає масу незручностей. Наприклад, жінка соромиться познайомитися з чоловіком або її робота пов'язана зі спілкуванням.

"Якщо смикання верхньої повіки впливає на ваше життя, тоді є серйозні методи лікування, які передбачають ін'єкції препарату ботулотоксину в повіку", – сказав Євген Комаровський.