Американський мультсеріалу "Сімпсони" більше не буде використовувати білих акторів для озвучування персонажів інший расової приналежності, заявили його творці.

Вони неодноразово піддавалися критиці за те, що білий актор Хенк Азарія озвучував другорядний персонаж на ім'я Апу - американського індійця, який володіє мінімаркетом.

"Надалі в [серіалі]" Сімпсони "білі актори не будуть озвучувати небілих персонажів", - йдеться в заяві.

З кінця травня по всьому світу проходять акції протесту під гаслом Black Lives Matter в зв'язку з трагічною загибеллю афроамериканця Джорджа Флойда від рук поліцейських.

Індустрія шоу-бізнесу останнім часом потрапила під вогонь критики за те, що представники етнічних меншин в недостатній мірі представлені на екрані.

Тим часом сам Хенк Азарія, який в серіалі озвучує цілий ряд персонажів, ще в січні 2020 року заявив, що перестане озвучувати Апу.

"Ми прийшли до цього рішення разом ... Всі ми з ним згодні. Всі ми віримо, що так буде краще," - говорив він тоді.

Творців мультсеріалу, зокрема, критикували за те, як вони зобразили Апу і його яскраво виражений індійський акцент.

Азарія тоді заявив, що "в особистому та професійному плані йому дуже прикро, що хтось із-за Апу відчув себе ізгоєм".

Деякі інші білі актори, зокрема, Майк Генрі і Крістен Белл, зробили схожі заяви про відмову від озвучення ролей персонажів з іншим кольором шкіри.

Генрі протягом 20 років озвучував чорношкірого Клівленда Брауна, одного з героїв мультсеріалу "Гріффіни".

"Я люблю цього героя, але людей з іншим кольором шкіри повинні зображати люди з іншим кольором шкіри", - написав актор у "Твітері".

Крістен Белл, яка озвучувала роль мультиплікаційної дівчинки-мулатки Моллі з серіалу "Центральний парк", визнала, що це було ознакою "нестачі знань та поінформованості".

"Вибір на роль персонажа змішаної раси білої актриси дискредитує особливості, властиві представникам міжрасових шлюбів і чорношкірої Америки", - сказала Белл.