Щоосені українців починає "мандражити" щодо можливого підвищення цін на комуналку.

Наразі це особливо страшно, адже тут не знаєш, чи виживеш цієї ночі через військову агресію росіян, що вже говорити про підвищення цін. Різні постачальники послуг із газопостачання опублікували свої тарифи на газ на жовтень 2023 року.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

Станом на 26 вересня свої річні пропозиції на другий місяць осені оприлюднили 12 постачальників. Як повідомляє ГазПравда, тарифи знову не змінилися та варіюють у межах від 7,70 грн. до 9,99 грн. за кубометр. У 7 постачальників ціни нижчі за 8 гривень, а у 5 – вищі за цю позначку. При цьому 98% побутових споживачів газу є клієнтами "Нафтогазу", який встановив тариф на рівні 7,96 грн. за кубометр. Саме за цією ціною купують паливо близько 12,4 млн. споживачів.

Діючі річні тарифні пропозиції діють до 1 травня 2024 року включно, тобто до цього часу ціни не зростатимуть.

газовий котел на кухні
газовий котел на кухні

Крім того, 22 серпня Кабінет Міністрів продовжив дію ПСО на ринку природного газу, що дозволить зберегти без змін та тарифи на тепло.

Для виробників тепла для населення Нафтогаз продаватиме газ по 7420 грн. за тисячу кубометрів; а для виробників тепла для бюджетних організацій – по 16 390 грн. за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, що українка викликала комунальників, щоби замінити пломбу на лічильнику, а їй виписали штраф на 15 тисяч: що вирішив суд.

Раніше повідомляли, що українці платитимуть менше за комуналку вже з 1 жовтня: кому пощастить заощадити перед стартом опалювального сезону.