Одні з ранніх овочів на городі - лук-батун, зелень кропу і, мабуть, найулюбленіша - редиска. Враховуючи що ціна на насіння редиски досить демократична, багато дачників люблять її вирощувати. Щоправда, без казусів не обходиться.

І справді, за часом росте редиска досить швидко, потрібно тільки пам'ятати про ключові правила при посадці та догляді за нею.

Так, найкраще садити редис ранньою весною, коли грунт після танення снігу вологий.
При вирощуванні редис важливо враховувати, що цей овоч "любить" прохолодну погоду і короткі світлові дні, а ось при високих температурах (від + 25 ° C) у редис погано формуються коренеплоди.
Редиска дає сходи вже на п'ятий день після посадки, якщо земля волога. Це за умови, якщо їх посадили на глибину 1-1,5 см. Якщо земля суха, то насіння не проросте до перших дощів або до поливу ґрунту.
Редиска дуже чутлива до збільшення тривалості освітлення: чим вища освітленість і нижча температура (оптимальна 12–16 °C), тим швидше відбувається формування коренеплодів ; що нижче освітленість і вище температура, то швидше знижується утворення коренеплодів.

Не любить кислий ґрунт

Коренеплід погано росте на свіжому гною. Тому добриво вносять у ґрунт восени чи навесні за місяць до посіву. Якщо зробити це перед висадкою, то плоди будуть кривими, дрібними та несмачними.

Декілька рослин сприятливо впливають на зростання редис і відлякують від нього шкідників, серед них: салат, часник, цибуля, полуниця, настурція.

Не любить щільний ґрунт

Редиска насилу пробивається через щільний ґрунт, який не розпушували перед посадкою. Редис не підійде глинистий грунт, тому що коренеплід росте вглиб землі. Для розвитку овочів ґрунт має бути пухким.