Зовсім скоро в Україні розпочнеться опалювальний сезон, адже температура ночами де-не-де вже відчутно холодна.

Акумулятори теплішають зазвичай, коли температура за вікном три дні поспіль опускається нижче 8 градусів. Звичайно, всі ми знаємо, що енергетична інфратструктура була пошкоджена минулої зими після того, як росіяни атакували її ракетами та ударними дронами.

запуск ракет рашистами з літаків
запуск ракет рашистами з літаків

Як же пройде опалювальний сезон у 2023/2024 та яким областям доведеться особливо важко? Про це розповів експерт Олег Попенко в інтерв'ю для Фокус". Він виділив 3 області, які найгірше готові до опалювального сезону.

За його словами, це Одеська, Київська та Львівська області. Насамперед це пов'язано з генеруванням електроенергії. На думку Попенка, інфраструктура цих областей не витримує навіть подане зараз навантаження. У статистиці експерта не враховувалися прифронтові регіони, які мають більше проблем із цим.

Вартість опалення в Україні
Вартість опалення в Україні

Проблеми, безумовно, пов'язані з минулорічними обстрілами та знищенням енергосистеми. Просто ремонту недостатньо в цьому випадку, адже такі проблеми виникатимуть знову і знову, а обстріл може лише загострити ситуацію.

А тим часом глава МВС Клименко поділився тим, що Україна готова на випадок блекаутів:

"Ми заходимо у складний осінньо-зимовий період, до якого маємо бути готові в усіх напрямках. Маючи торішній досвід, ми вже підготували план дій у разі довгострокових відключень електроенергії".

Блекаут у столичному метро
Блекаут у столичному метро

Нагадаємо, що деякі українці можуть не платити за газ: у "Нафтогазі" розповіли, як це зробити.

Раніше ми повідомляли, що 6 категоріям українців можуть не відключати світла: хто щасливчик і чому так.

Також стало відомо, що ці ціни є дійсними з жовтня: українці дізналися, якою буде вартість газу вже з наступного місяця.