Осінь в Україні повноцінно стала восени вже у жовтні, адже по всій Україні або вже прийшло похолодання, або настане найближчими днями.

А вночі взагалі став відчуватися "зітхання" зими. Що ж у снігу? Побачимо ми його під новий рік, помітить у листопаді чи може цього року ми спонукаємо без нього взагалі? На це питання навперебій відповідають різні синоптики. Сьогодні на черзі завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди УкрДМІ Вазіра Мартазінова. Свій прогноз вона озвучила виданню"Телеграф" і розповіла, якою взагалі буде зима 2023/2024.

Погода
Погода

За словами метеоролога, у листопаді очікуються погодні гойдалки — місяць буде наполовину теплим, наполовину прохолодним. Цього місяця можливий перший сніг, проте зима 2023-2024 року буде аномально теплою. Свій прогноз вона аргументує тим, що Україна з 2005 року живе в новій кліматичній смузі.

"Я його називаю сучасним. Якщо подивитися тренд з 2005 року, то грудень потеплішав, і суттєво - на 2 градуси. Отже, як би ви не очікували холодів, піднімайте ваші очікування на +2 градуси щодо ваших дитячих спогадів про зиму. Грудень буде дуже теплим" , - попередила метеоролог.

Весняна погода в Україні
Весняна погода в Україні

Холоднішим стане січень, коли циркуляція повітря стає активнішою, а в країну заходять справжні морози. Проте лютий, на її думку, перестає бути зимовим місяцем. Мартазінова зазначає, що лютий буде досить теплим.

Опади в зимові місяці, згідно з прогнозом вченої, мають бути в межах норми. За таких температур це буде переважно сніг, мокрий сніг та дощ. Проте чекати на великий сніговий покрив не варто. Якщо сніг перед холодами і випаде, на наступний час розтане, адже температура буде підвищуватися.

Зимові місяці, зліва – температурний прогноз, праворуч – опади, фото: Телеграф
Зимові місяці, зліва – температурний прогноз, праворуч – опади, фото: Телеграф

Нагадаємо, що не поспішайте діставати теплий одяг: синоптики здивували прогнозом погоди на жовтень-2023.

Раніше ми повідомляли про перший сніг в Україні: метеоролог розповіла, чи чекатиме до Нового року.