В Україні триває мобілізація до 15 листопада і багато чоловіків було "спіймано" навіть у клубах та ресторанах, що вже говорити просто про вулиці.

У Міноборони всіляко заспокоюють і стверджують, що повістка - ще не гарантія стовідсоткового влучення зони бойових дій. Це спосіб обліку придатних до військової служби. Водночас почали з'являтися випадки вручення повісток навіть у транспорті.

Проїзд у транспорті
Проїзд у транспорті

У законі чітко не зазначено, де призовники можуть отримувати повістки, а де ні, на цьому ґрунті виникає багато розбіжностей. Про це повідомляє виданняпро гроші.

Полковник Запорізького обласного ТЦК та СП Андрій Гуренко розповів, що є певні обмеження щодо роздачі повісток, зокрема у маршрутках. За законом влаштовувати перехоплення маршруток для вручення повістки представник ТЦК не може.

Таким чином, зупинка маршруток, автобусів та інших видів транспорту, щоб роздати повістки, вважатиметься за порушення. При цьому в законі не сказано, що має робити призовник, який одержав у такий спосіб повістку, і чи він може її проігнорувати.

"Вони – військові. Зупиняти транспорт має право лише Нацполіція – за певних обставин. Військовим це робити заборонено" , – зазначив Гуренко.

ЗСУ, військові, кадр з відео
ЗСУ, військові, кадр з відео

Громадяни, які стануть свідками подібних облав у транспорті з метою роздачі повісток, просять повідомляти про порушення у відповідні районні територіальні центри.

Нагадаємо, скільки потрібно служити у ЗСУ та хто може звільнитися з контрактників уже зараз: нові правила мобілізації.

Раніше ми повідомляли, що війна триватиме до 2030 року, а ось уже восени на Україну чекає час без світла: астролог розповіла про наше майбутнє.