Якщо війська Білорусі зважаться на збройне вторгнення на територію України, їм не вдасться виконати головне завдання Путіна – перерізати шляхи поставок зброї від Заходу. Вони можуть тільки відвернути частини сил ЗСУ від основних напрямків на війні з Росією.

Причому якщо загроза нападу з боку РБ буде наростати, західний світ може посилити військову допомогу українській державі. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

В інтерв'ю 24 каналу він розповів про те, що до 8 липня на території Білорусі триватимуть так звані "навчання з мобілізації". Якщо далі пройде навчання з використанням військової техніки, можна буде говорити про серйозну підготовку до нападу. Така програма в середньому розрахована на 2 місяці.

За словами експерта, в разі військового вторгнення армія Білорусі, яка, за завданням Путіна, повинна була б завдати удару по лініях поставок озброєнь від Заходу, максимум зможе відвернути увагу окремих частин української армії від основних напрямків на війні з Росією.

"Я думаю, що, судячи з тих настроїв і боєготовності, яку може виставити армія Білорусі, це буде максимум відволікання уваги і розтягування зусиль ЗСУ. Тому там вклинитися в нашу оборону і піти далеко ... я говорив, що завдання буде стояти – перерізати шляхи поставок зброї, для Путіна це було б вищою метою. Але враховуючи бойовий досвід ЗС Білорусі, враховуючи настрій і враховуючи, як вони готуються, я думаю, максимум вони зможуть відвернути увагу частини ЗСУ від основних напрямків боротьби з Росією", - пояснив Жданов.

Також він вважає, що ризик військової атаки Білорусі на Україну може призвести до посилення поставок озброєнь Києву від Заходу.