Перший заступник департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що в транспорті, кафе, магазинах правоохоронці перевірятимуть COVID-сертифікати громадян.

Він нагадав, що за виготовлення і збут підроблених документів загрожує покарання від штрафу в 17 тис грн до 5 років позбавлення волі, а за використання підробок – до 850 грн або термін до 2-х років.

карантинні рейди в Україні з поліцією
карантинні рейди в Україні з поліцією

"Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також співробітники патрульної поліції України. Перевірку проводити в місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби-під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торгових майданчиків", – сказав заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Жителі "червоних" областей вже почали відчувати подібні "сюрпризи". Так, в Херсоні, Маріуполі та Одесі людей не пускають в ТРЦ і гіпермаркети без covid-сертифіката або ПЛР-тесту. На вході всіх "сортує" поліція.

попередження на дверях Епіцентру
попередження на дверях Епіцентру

"Люди, які замовляють і купують підроблені сертифікати про вакцинацію, у разі виявлення підробки документа і спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень. У разі, якщо буде доведено, що особа, хвора коронавірусною інфекцією, поширила хворобу, вона може бути притягнута до кримінальної відповідальності", – додав Олексій Білошицький.