Дослідницька компанії Gradus провела опитування серед жителів міст, населення яких перевищує 50 тис.

За результатами дослідження соціального опитування з'ясувалося, що майже 40% респондентів почали економити через стрибок цін на продукти. Про це свідчать дані соцопитування.

Примітно, що 90% опитаних українців помітили істотне зростання цін на товари і послуги за останні місяці. Багато з цієї причини почали економити. Так, 59% опитаних стали виділяти менше грошей на їжу. 51% респондентів були змушені почати економити на одязі, на розвагах економлять 37% опитаних, а на взутті - 31%.

Крім того, в ході опитування з'ясували, як в українців йдуть справи з житлом. Стало відомо, що більшість громадян мають власну нерухомість (будинок або квартиру). При цьому 16% опитаних проживають в орендованому житлі.

Однак не у всіх завжди були свої будинки / квартири. З'ясувалося, що з 75% тих, у кого власне житло, 34% раніше орендували будинки або квартири. Що стосується тих, хто знімають житло, то вони найчастіше орієнтуються на вартість оренди. Так ціна стала основним фактором впливу на прийняття рішення щодо вибору квартири для 70% опитаних.

Нагадуємо, що за підсумками другого кварталу поточного року, за даними Державної служби статистики, доходи українців становили 1079,8 млрд, в той же час витрати — 1166,4 млрд.також стало відомо, що в звітний період загальна сума заощаджень українців зменшилася на 86,5 млрд. грн.