Після комплексного обстеження шкіл майже на всій території України, Кабмін затвердив план заходів з реформування системи шкільного харчування та вжив заходів для його реалізації.

Про це 8 жовтня розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на третьому регіональному форумі "Реформа системи шкільного харчування", передає Урядовий портал.

Він повідомив, що протягом 2020-2021 р.р. в Україні модернізували більше двох з половиною тисяч харчоблоків. І мова йде не просто про ремонт, в школах змінили підхід до приготування їжі, щоб українські школярі отримували здорове і збалансоване харчування.

школи, учні, вчителі, освіта
школи, учні, вчителі, освіта

Стало відомо, що члени команди, яка займається впровадженням реформи, провела тематичні панелі та дискусії в Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Луганській, Донецькій областях. В ході таких дискусій обговорили нові норми харчування, якісного підходу до закупівель, а також проектний підхід до переобладнання навчальних закладів.

"Згадую початок реформи. Все починалося з мого простого бажання мами забезпечити корисне і смачне харчування в школі для дітей, але за два роки роботи це перетворилося на важливу місію", – сказала перша леді Олена Зеленська, яка також була присутня на форумі.

Нагадуємо, в рамках реформи вже розробили нове меню для школярів. Зокрема, воно складається з 160 страв. У раціоні дітей збільшать кількість корисних продуктів (фруктів і м'яса), зменшать відсоток солі і цукру в стравах. Також вперше включені безглютенові позиції. А ось ковбасні вироби повністю приберуть.

Крім вимог до раціону, Міністерство затвердило гігієнічні норми виробництва і обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих в школах. Також встановлено методичні рекомендації щодо закупівель продуктів для приготування страв школярам.