Такий прогноз зробила Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу"(УКАБ).

Експерти пояснили, що збільшенню обсягу врожаю передували кілька важливих факторів. Зокрема, такого показника вдасться досягти за рахунок збільшення посівних площ під даною культурою (+3% порівняно з попереднім роком).

Крім того, прогнозується, що в поточному році врожайність гречки збільшиться на 15%.

"В останні роки фонд споживання гречки в Україні знаходиться на рівні 120 тис.тонн. Таким чином, за рахунок власного виробництва вдасться на 95% задовольнити потребу українців у гречці і бути менш залежними від можливих зупинок імпортних поставок з боку Росії", – розповіла аналітик Світлана Литвин.

При цьому за даними асоціації, за 20 років Україна скоротила виробництво гречки в 4,6 рази. А Росія довгий час залишалася одним з основних постачальників цієї крупи, але в травні цього РФ заборонила експорт гречки в Україну. У свою чергу Міністерство економіки запевнило, що внутрішні потреби в гречці будуть повністю забезпечені.

У Міністерстві аргументували, що в 2020/2021 маркетинговому році внутрішня потреба в гречки становить 131 тис.тонн, з яких на харчові потреби – 116 тис. тонн., а Україна повинна зібрати цього року 120 тис.тонн гречки. Тому дефіциту крупи або різкого стрибка цін на неї не очікується.

Але варто враховувати, що на ціноутворення впливає не тільки урожай, а ще й, наприклад, енергетична витратна частина і ряд інших факторів.