Експерти відзначають, що в світі вже почала дешевшати соняшникова олія, але в Україні навряд чи це станеться.

Українців у жовтні чекає нова хвиля подорожчання продуктів харчування. Зокрема, експерти прогнозують, що піднімуться ціна на овочі, хлібобулочні вироби, і окремі види м'яса.

Про це розповів економіст інвестиційного центру продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрія Ярмака, передає видання Коментарі. За його словами, зазвичай в середині осені ціни на картоплю і традиційні овочі залишаються стабільними у зв'язку з новим урожаєм. Але цього року ці продукти можуть подорожчати через збільшення експорту.

Ярмак зазначив, що зараз ціни на продовольчі продукти одні з найнижчих в Європейському регіоні. Але зовнішні чинники продовжують впливати на ціноутворення в Україні. Так, через зростання ціни на газ, подорожчають хлібобулочні вироби та окремі види м'яса.

На думку фінансового експерта та економіста Олексія Куща, ціни на продукти почнуть зростати не тільки через сезонний фактор подорожчання, а й через вплив інфляційних факторів.

"Ціна на газ потягне за собою зростання вартості товарів, пов'язаних з використанням газу при їх виробництві, з опаленням. Плюс – транспортування. Частина авто працює на газу. До того ж відбувається зростання цін на бензин. Так що найближчим часом буде як сезонне подорожчання овочів-фруктів (з відкритого грунту їх збирають все менше у зв'язку з похолоданням, а тепличні будуть коштувати в рази дорожче, знову ж таки, через зростання цін на опалення), так і пов'язане зі світовими тенденціями", – розповів експерт.

Він також прогнозує, що піднімуться ціни на крупи, в тому числі на рис. Крім усього іншого, на подорожчання цього продукту вплине світова тенденція – зростання споживання рису при дефіциті цієї крупи. У той же час у всьому світі почали знижуватися ціни на соняшникову олію. На світових ринках воно вже подешевшало на 10-15%.

При цьому експерт зазначає, що ціни в Україні ростуть завжди сильнішими темпами, ніж у світі. Але коли в інших країнах продукт дешевшає, то в Україні ціна на нього або не знижуються або падає, але незначно.