Відомство оновить рівень мінімальних цін через роботу нелегальних виробників алкогольних напоїв.

Ціни на алкоголь в Україні можуть значно піднятися. Справа в тому, що Міністерство економіки розробило проект постанови про підняття мінімальної роздрібної вартості (МРЦ) цього продукту.

Як повідомляє портал agronews.ua, відомство вже направило документ на узгодження всім зацікавленим центральним органам виконавчої влади.

У документі сказано, підняття цін на алкоголь – економічно обґрунтована необхідність. Відзначається, що сировина і матеріал, який використовують в галузі, досить сильно подорожчали останнім часом.

алкоголізм, розливайки
алкоголізм, розливайки

Але це "вдарило" тільки по легальних виробниках спиртних напоїв, адже вони без оновлення МРЦ не можуть підняти вартість свого продукту до економічно обґрунтованого рівня.

Справа в тому, що якщо легальні виробники піднімуть ціну, то вони просто не витримають конкуренцію з нечесними компаніями, які використовують сировину з нелегального ринку, що дозволяє їм формувати пропозицію за мінімально допустимою ціною.

"Інструмент мінімальних роздрібних цін, разом з показниками вартості і якості, забезпечує конкуренцію на ринку алкогольних напоїв. Це зменшує сегмент тіньового ринку, витісняючи його з легального продажу за ціновим фактором", – розповів заступник міністра економіки України Теленик.

Він додав, що на сьогоднішній день Мінекономіки разом з "Інститутом економіки та прогнозування НАН України" аналізують алгоритм проведення розрахунків і шукають шляхи для його вдосконалення.