У будь-якому випадку алгоритм розрахунку рівня пенсії такий, що українці при найкращому розкладі отримують менше третини від свого звичного заробітку.

В Україні з 1 грудня поточного року мінімальну пенсію піднімуть на 93 грн — з 1934 грн до 2027грн. При цьому українцям, які отримують максимальну пенсію, піднімуть виплати на 930 грн.

Про це свідчать дані бюджету Пенсійного фонду на 2021 рік. Уточнюємо, що в 2021 році в Україні провели кілька етапів підвищення пенсій.

Так от, з 1 грудня виплати піднімуть у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму. При цьому найменше додадуть тим, хто зараз отримує мінімальну пенсію, а найбільше — тим, хто живе на максимальну пенсію.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

До слова, згідно з чинним законодавством, будь-який українець не може отримувати пенсію, яка перевищує 10 мінімальних. Зокрема, з 1 грудня максимальна пенсія підніметься з 19 340 до 20 270 грн.

Таку пенсію отримує невеликий відсоток пенсіонерів – ті, хто мав зарплату набагато вище середньої, а також мають 35 років трудового стажу. Примітно, що алгоритм розрахунку рівня пенсії передбачає, що українці при найкращому розкладі отримують менше третини від свого звичного заробітку на пенсії. Тому середня пенсія в Україні становить лише 3 тис.грн.

Нагадуємо, що ще одне підняття рівня пенсійних виплат заплановано на 1 жовтня, але торкнеться воно не всіх одержувачів. У Міністерстві соціальної політики уточнили, що виплати збільшать для пенсіонерів, які досягли 75 років.

Зокрема, для українців віком від 75 до 80 років встановлять мінімальний розмір пенсії на рівні 2500 грн. Також пенсіонери цієї вікової групи отримають доплату в розмірі 400 грн.