Уряд розраховує, що таке нововведення залучить 9 млрд. грн., які направлять на ремонт і будівництво доріг.

Кабінет Міністрів України на засіданні 22 вересня підтримав законопроект, який передбачає, що водії вантажівок з повною масою від 12 тонн повинні платити за користування дорогами державного значення.

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, яке транслювалося на YouTube. За словами Шмигаля, документ-це частина плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, адже це практика абсолютної більшості європейських країн.

дорога в Україні
дорога в Україні

"Тисячі кілометрів доріг в Україні будується за рахунок коштів платників податків. При цьому тисячі кілометрів українських доріг отримують найбільше навантаження і знос саме від вантажівок. Тому для них пропонується встановити оплату за користування дорогами загального користування", – сказав прем'єр-міністр.

Він підкреслив, що кошти від вантажівок будуть консолідуватися в державному дорожньому фонді. Планується, що він стане додатковим ресурсом для створення якісно нової інфраструктури для всіх.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, додаткові надходження на виконання ремонтно-будівельних робіт можуть скласти до 9 млрд. грн. залежно від середнього тарифу і протяжності доріг по яких стягується плата. Попередньо, середній тариф для вантажівок складе 1,0-3,0 грн. за один кілометр.