Український продюсер, телеведучий і шоумен Ігор Кондратюк, відомий своїм неприйняттям будь-якої колаборації з російськими агресорами, закликав владу заборонити в'їзд в Україну для всіх артистів з РФ.

Відповідну петицію він зареєстрував на сайті президента України. Телеведучий нагадав на своїй сторінці в Facebook про російську анексію Криму і розв'язану Москвою війну на Донбасі, яка забрала життя 14 тисяч українців і змусила мільйони громадян жити в окупації або стати вимушеними переселенцями.

Шоумен зізнається: для нього дико, що на восьмому році війни в Україні як і раніше дозволені гастролі російських діячів культури, більшість з яких або відкрито підтримують агресивну політику Кремля, або відвідують окуповані території, порушуючи українське законодавство.

Ігор Кондратюк
Ігор Кондратюк

"Дозволяти їм виступати в Україні до повернення Криму і контролю над східним кордоном - це нонсенс і колаборація з агресором", – написав шоумен, а також згадав слова українського лідера Володимира Зеленського про "бізнес на крові" і зажадав негайно зупинити такий бізнес.

Телеведучий не сумнівається: в Україні повинні виступати мирні артисти, а не "глашатаї руського міра". Дорога в Україну може бути відкрита тільки для діячів культури з РФ, які відкрито виступили проти агресивних дій Москви.

Як приклад Кондратюк назвав музиканта Андрія Макаревича, актрису Лію Ахеджакову і письменника Віктора Шендеровича. Петиція була опублікована 21 вересня.

На поточний момент вона набрала понад 3 тис. голосів.