У відомстві підкреслили, що виробники вже почали знижувати ціни на соняшникову олію.

В Україні протягом останнього місяця ціни від виробників продовольчих продуктів залишалися стабільними, а деякі групи товарів навіть почали дешевшати. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Так, за оперативними даними обласних державних адміністрацій різних регіонів, виробники овочів знизили середні ціни на свою продукцію. Зокрема, в порівнянні з серпнем у вересні ціни на картоплю знизилися на 7%, в річному численні — на 14%. Також морква і буряк за місяць подешевшали на 25% і на 24% відповідно.

соняшникова олія
соняшникова олія

Ціни на капусту і цибулю у вересні в порівнянні з попереднім місяцем знизилися на 12% і 16%. Крім овочів також подешевшали крупи і цукор. У порівнянні з попереднім місяцем подешевшали ячмінна (-1%), Горохова (-3%) і кукурудзяна (-1%) крупи. Що стосується цукру, то на нього ціни знизилися на 3%.

Також у відомстві зазначили, що за місяць виробники знизили ціни на молоко вищого ґатунку та м'ясо курей на 3%, на м'ясо ВРХ – на 6%, на свинину – на 7%. Соняшникова олія, яка систематично і стрімко дорожчала в Україні з початку поточного року, у вересні не подорожчала.

"За більшістю критичних для населення продуктів харчування ціни зросли в річному численні в межах інфляції або з невеликим відхиленням", – додали у відомстві.

Варто нагадати, що генеральний директор "Українського клубу аграрного бізнесу" Роман Сластьон розповідав, що в Україні наприкінці літа налагодилися погодні умови, тому очікується хороший урожай деяких сільгоспкультур, у тому числі соняшнику. Як наслідок ціни на соняшникову олію знизяться.