Офіційно сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ) лише українці, які працюють у державній сфері, всі інші — ухиляються різними способами.

В Україні працює солідарна система пенсійних виплат, яка передбачає, що з податків працюючих зараз людей виплачуються пенсії поточному поколінню пенсіонерів. Але багато громадян свідомо не платять податки, що призводить до низького втрат пенсій.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв'ю для "Українського радіо", яке опубліковане на сайті Мінфіну.

За його словами, на сьогоднішній день офіційно платять єдиний соціальний внесок (ЄСВ) українці, які працюють у державній сфері, всі інші ухиляються від сплати податків або мають законну можливість їх не платити.

Пенсіонери, скріншот із відео
Пенсіонери, скріншот із відео

"Я точно про це знаю, тому що є статистика. Свідомі громадяни повинні розуміти, що платять ЄСВ не для себе, у нас солідарна система пенсійного забезпечення. У свідомих громадян є батьки і дідусі, які отримують мізерну пенсію, вони повинні розуміти, що ЄСВ вони платять тим, хто отримує цю пенсію. Так працює солідарна система", - підкреслив міністр фінансів.

При цьому в пенсійні виплати регулярно підвищують, хоч і не значно. Зокрема, з 1 березня 2022 року пройде індексація пенсій, які тепер будуть рости відповідно до збільшення прожиткового мінімуму.

Крім того, в 2022 році піднімуть виплати пенсіонерам-військовослужбовцям — на це в бюджеті передбачено 1 млрд.грн. Крім того, наступного року українці у віці 70+ отримають надбавку — це 3 млрд.грн.

"Пенсійний фонд – реформована структура, тому я закликає реформувати пенсійне законодавство. Ми приділяємо увагу цьому питанню, розробляємо пропозиції, щоб запустити другий рівень", - додав Марченко.

Раніше повідомлялося, що в Кабміні назвали причини мізерного зростання зарплат і пенсій. При цьому варто зазначити, що Мінфін шукає баланс між потребами бізнесу та працівників у питанні заробітних плат.