Суд бразильського штату Парана вперше в світі визнав, що собака може отримати матеріальну компенсацію від господарів, якщо ті погано поводилися з нею.

Про це повідомляє видання O Antagonista.

Відповідну постанову було прийнято, коли суд розглядав справу жителів міста Кашкавел. У серпні минулого року вони поїхали на відпочинок і залишили своїх собак — золотистого ретривера на прізвисько Спайк і пойнтера Рембо — без нагляду. Через деякий час поліція виявила вихованців змореними голодом і відправила їх в місцеву зоозахисну організацію. Господарям собак не повернули.

Інтереси вихованців представляли зоозахисники: їх разом зі Спайком і Рембо наділили статусом «зацікавленої сторони», а справу відправили на повторний розгляд в першу інстанцію.

пес
пес

Тепер домашні тварини можуть претендувати на отримання 2 тисяч реалів (близько 400 доларів) в якості моральної компенсації.

На думку зоозахисниці Евелін Палуду, суд створив прецедент, який може бути використаний в майбутньому для відстоювання інтересів інших звірів.

"Це злам парадигми. Це новий погляд на право, постгуманістичний – сказала вона. – Було порушено право тварин, не тих, хто їх врятував, і не НКО, під опікою якого вони тепер перебувають. І так само, як у випадку з людьми, коли тільки володарі права можуть розраховувати на компенсацію в суді, таке право визнано за тваринами».