Кабінет міністрів затвердив і подав до Верховної Ради проект Державного бюджету України на 2022 рік.

Так, фінансування соціальних програм у ньому збільшено на 7,3 млрд. грн. порівняно з поточним роком.

А прес-службі Кабміну повідомили, що для уряду пріоритетним напрямком залишається пенсійне забезпечення. Також у затвердженому бюджеті програма субсидій збільшується на 3,2 млрд.грн.

Кабмін в даному документі вказав, що фінансування програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшиться до 3 млрд.грн.

Денис Шмигаль / фото Кабміну
Денис Шмигаль / фото Кабміну

Крім того, на 250 млн. грн. найбільше держава виділить на технічні засоби реабілітації для людей з інвалідністю і, загалом, наступного року в держбюджеті на це передбачено близько 2 млрд.грн.

Також передбачаються цільові соціальні інвестиції в розмірі 1,14 млрд.грн. Зокрема, 100 млн. грн спрямують на нову програму, яка допоможе малозабезпеченим сім'ям розпочати власний бізнес. Ще 236 млн. грн. - на розвиток мережі служб підтримки та соціальних послуг для постраждалих від домашнього насильства. Громади отримають з державного бюджету 810 млн. грн. на забезпечення житлом дітей-сиріт та розвиток сімейних форм виховання.

"Соціальна складова бюджету за рахунок попередньо проведеного ретельного і адресного планування соціальний витрат дає нам можливість допомогти більшій кількості людей в умовах обмежених ресурсів і виконати всі соціально значущі програми", — сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.