Міністерство економіки України прийняло рішення підвищити з 15 вересня рівень граничних цін на бензини і дизпаливо. Про це повідомила прес-служба відомства.

Як стало відомо, розрахункові ціни для бензину підвищили на 67 копійок — з 25,94 гривень до 26,61 гривень за літр. Вартість дизельного палива ULSD 10 ppm без націнки піднялася на 63 копійки з 21,69 гривень до 22,32 гривень за літр.

Таким чином, автозаправні станції України не можуть продавати бензини А-92 і А — 95 дорожче, ніж 31,63 гривень за 1 літр, а дизельне паливо — 29,32 грн/л. Уточнюємо, що згідно з рішенням уряду, націнка на бензин, яку встановлює автозаправка, не може перевищувати 5 грн/л, а на дизпаливо – 7 грн/л.

заправка, паливо, газ, бензин
заправка, паливо, газ, бензин

Мінекономіки встановило нову граничну вартість виходячи з розрахунків, які надала НАК "Нафтогаз". Відомство працює відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1236.

Відомо, що "Нафтогаз" орієнтується на ряд факторів при розрахунку нових граничних цін. До них відноситься попит і пропозиція на ринку, вартість нафти і світлих нафтопродуктів на зовнішніх ринках, а також курс долара США.