ФОП не пройшов контроль фінмоніторингу через помилкову вимогу банку.

Державний Приватбанк закрив всі рахунки, заблокував 400 тис. грн і розірвав договір з фізособою-підприємцем через помилку банківського працівника. Змінити таке рішення неможливо, оскільки процес фінансового моніторингу це не передбачає. Про це повідомив користувач одного з профільних сайтів, який є засновником сервісу для водіїв таксі Drivers.

За його словами, співпраця з Приватбанком успішно тривала з червня 2018 року.

"Особливістю бізнесу є велика кількість транзитних грошових коштів на рахунках, таким чином наш річний оборот був більше встановленого законодавством ліміту на 7 млн, але так як вони транзитні, все було в рамках чинного законодавства", – розповідає клієнт.

ПриватБанк
ПриватБанк

Щороку його ФОП успішно проходив внутрішню перевірку банку. Щорічно фінустанові надавали документи, що підтверджують підвищений оборот. Однак цього року менеджер банку попросив інші документи-інвойси (перелік товарів і послуг, ціни, податкові збори та відомості про відправника та одержувача).

"Ми їх представили, а через добу отримали розрив всіх договорів і закриття всіх рахунків. Як пізніше з'ясувалося, в цьому році знову потрібно підтвердити підстави підвищеного обороту для ФОП, але менеджер попросив інвойси. Фінмоніторинг, який не отримав від нас документів про заснування підвищеного обороту, порахував, що у нас їх немає і припинив нашу співпрацю з банком", – пише бізнесмен.

Він уточнив, що його відділення №39 знаходиться в Києві на Повітрофлотському проспекті.

У той же час Приватбанк в офіційному коментарі пообіцяв перевірити інформацію і зв'язатися з Клієнтом "за результатом".