Нова книга Ентоні Брауна, можливо, розкрила правду про загадку Зеленого велосипеда, в якій брали участь мертва дівчина, ворона і рушниця в каналі, і що насправді сталося з Белою Райт 5 липня 1919 року.

Про це повідомляють на порталі "Mirror".

Ця тиха ділянка Гранд-Юніон-каналу в Лестері є місцем розслідування вбивства, і дайвери шукають знаряддя вбивства, заховане під каламутною водою.

Вони вважають, що револьвер, імовірно кинутий в канал вбивцею, може стати ключем до розкриття справи, яке протягом століття вводило в оману поліцію та істориків.

Анні Белла Райт, Белла для своїх друзів, була знайдена мертвою в пустельному провулку недалеко від Лестера 5 липня 1919 року. Вона отримала вогнепальне поранення в голову, кульовий отвір під лівим оком був єдиною вадою на її красивому обличчі. Поруч з нею лежав велосипед, на якому вона їхала, коли вона виходила з будинку свого дядька в селі Готлі, в семи милях на схід від Лестера, незадовго до 21:00.

Ворона
Ворона

Слід кривавих пташиних слідів вів від тіла Белли до вершини найближчих дерев'яних воріт. На лузі за ним лежала мертва ворона, і висока трава тільки що вирівняла стежку, що веде до далеких кукурудзяних полів.

Для автора Ентоні Брауна цей випадок був нав'язливою ідеєю.

"Це схоже на загадку Шерлока Холмса. Ви могли майже уявити, як він стоїть на місці злочину і розглядає докази, поки останнє вечірнє світло згасло", - сказав чоловік.

Ентоні був завзятим фанатом Шерлока Холмса в університеті, і йому стало цікаво, чи існують в реальному житті такі інтригуючі загадки, як загадки Шерлока. Саме тоді він натрапив на таємницю Зеленого велосипеда.

Сьогодні групи криміналістів прочісують сільську місцевість в пошуках доказів, щоб знайти вбивцю Белли, але сто років тому все було по-іншому.

Куля, що лежала всього в декількох футах від її голови, була виявлена тільки на наступний день. Не маючи жодних наукових доказів, місцевий Боббі Альфред Холл та його колеги були змушені побудувати справу, відстежуючи останні відомі рухи жертви.

Кулі
Кулі

Белла працювала на місцевому шинному заводі, покриваючи нестачу людей, викликану Першою світовою війною. Вона встала пізно після роботи у вечірню зміну напередодні, закінчила писати листа своєму хлопцеві Арчі Уорду, який знаходився на борту HMS Diadem в Портсмуті, в очікуванні демобілізації після війни, попрощалася з матір'ю і поїхала на пошту.

Вона підібрала малоймовірного попутника - маленького неголеного людини з писклявим голосом, який знову з'явився, коли вона йшла, і запропонував супроводжувати її.

Белла сказала дядькові, що це був незнайомець, якого вона зустріла по дорозі, який їхав поруч з нею, але її «не особливо турбував».

Її дядько, Джордж Мерсурс, стверджував, що чоловік використовував ім'я Белли, в той час як її двоюрідна сестра Агнес сказала, що пара здавалася знайомою. Сім'я змогла повідомити поліції ще одну важливу деталь - чоловік їздив на характерному велосипеді кольору гороху.

Сім місяців по тому рама ідентичного зеленого велосипеда була знайдена в каналі в Лестері.

Фото поліції
Фото поліції

Ідентифікаційний номер був зареєстрований, але експерт відновив код і простежив його до продавця в Дербі, який повідомив, що продав велосипед колишньому солдату на ім'я Рональд Лайт, якого відправили додому з передової під час Першої світової війни. У поліції з'явився підозрюваний.

Лайт заперечував, що у нього є зелений велосипед, але потім відступив, наполягаючи на тому, що продав його анонімному покупцеві. Після цього експерти виявили коричневу шкіряну армійську кобуру. Всередині не було пістолета, але він був споряджений тими ж кулями, що і той, який знайшов тіло Белли.

Через деякий час Лайт був звинувачений у вбивстві, хоча він це заперечував. Його адвокат Едвард Маршалл Холл, якого багато хто вважав найкращим у країні, викликав сумніви з приводу багатьох доказів. Лайт змінив ім'я, переїхав до Кента і одружився на вдові, чоловік якої був убитий під час війни.

Історія, опублікована письменником Труманом Хамфрісом в The Strand Magazine в 1922 році, змусили прийняти вердикт журі про невинність Лайта. Це передбачало, що смерть Белли сталася в результаті нещасного випадку.

Хамфріс стверджував, що Беллу, можливо, випадково застрелили молоді люди, які стріляли в ворону біля найближчих воріт. Це пояснило б кров на воротах, криваві пташині сліди біля тіла і мертву ворону.

Через роки з'явилася третя теорія. Почали поширюватися чутки, що Лайт зізнався у вбивстві Белли, збираючи свої речі в поліцейській дільниці через три дні після суду. Це "підписане визнання" імовірно було замкнено в сейфі і його бачили кілька офіцерів.

Суд
Суд

Лайт нібито сказав офіцеру що він і Белла їхали додому разом, коли він погодився показати їй свій револьвер, який був захований в його кишені. Не усвідомлюючи, що револьвер був заряджений, він його дістав і тут прогримів постріл. Лайт нібито зізнався, що втік в паніці, кинувши свій службовий револьвер і ще один пістолет в канал в тихому місці недалеко від свого будинку. Кілька тижнів по тому він контрабандою вивіз шкіряну кобуру, і свій характерний зелений велосипед з дому своєї матері і кинув їх далі вздовж каналу.

Ентоні сподівається, що виявлення зброї нарешті вирішить вікову таємницю.

Тим часом він відтворив більшу частину виявлених ним доказів - в тому числі документ з поліцейського сейфа і мемуари П.К. Холла - у своїй книзі, щоб читачі могли самі вирішити, чи зійшло Лайтові з рук вбивство.

"Поліція зробила все можливе, щоб знайти пістолет, який вбив Беллу, але вони не знали, де шукати. Вони ніколи не бачили документів", - сказав Ентоні.

Нагадаємо, що маніяк, який переховувався 36 років, був спійманий.