"Жива скам'янілість", яка, як вважається, вимерла більше 270 мільйонів років тому, була виявлена ученими у глибинах Тихого океану біля узбережжя Японії.

Про це повідомляється на порталі "Mirror".

Дві морські форми життя - морські лілії і гексакорал-були відомі тим, що формували симбіотичні відносини, коли корал чіплявся за свого тваринного-господаря.

Але записи про відносини між двома істотами зникли сотні мільйонів років тому, в палеозойську еру, приблизно 250 мільйонів років тому. Нещодавно вчені знайшли докази того, що взаємовигідні відносини все ще існують. Вони виявили корали без скелета, що ростуть з стебел морських тварин на глибині понад 100 метрів на дні Тихого океану біля узбережжя Японії.

Скам'янілість
Скам'янілість

Спільна польсько-японська дослідницька група під керівництвом палеонтолога Миколи Запальського з Варшавського університету в Польщі використовувала стереоскопічну мікроскопію для спостереження і фотографування зразків.

"Ці зразки являють собою перші докладні записи і дослідження недавньої асоціації синіх лілій (господаря) і гексакоралу. Отже, аналіз цих асоціацій може пролити нове світло на наше розуміння цих загальних палеозойських асоціацій", - повідомляють дослідники.

Палеозойський скам'янілий літопис сповнений незліченних прикладів того, як корали переростали в стебла лілій, щоб піднятися над морським дном у товщу води, до більш сильних океанських течій для фільтрації.

Скам'янілість
Скам'янілість

Дослідження, проведене в журналі "Palaeogeography", показало, що на відміну від палеозойських коралів нові зразки не змінюють структуру скелета.

Оскільки вони не є скелетними, вони також навряд чи вплинуть на гнучкість стебел лілій, хоча анемон, можливо, перешкоджав руху вусиків господаря - тонких пасом, які вистилають стебло.

Нагадаємо, що археологи зробили неймовірне відкриття, коли знайшли тунель тамплієрів.

Як раніше повідомляв портал "Українці", вчені розповіли, що люди будуть їсти личинок в майбутньому.

Також портал "Українці" писав, що вчені знайшли місце, де Юда зрадив Ісуса.