Прем'єр-міністр України пояснив, що карантин вихідного дня дає можливість усій країні виграти час та уникнути повного локдауну.

Про це Денис Шмигаль заявив у Верховній раді України.

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль

"Кожен день ефективного дотримання карантину вихідного дня відтягує запровадження локдауну. Основне завдання карантину вихідного дня — це зробити так, щоб ми вийшли на плато за кількістю захворілих. Тобто зафіксувати її на цифрах не більше 11-12 тисяч випадків на день. За найближчі 2 тижні ми повинні побачити його перші результати за умови дотримання абсолютно всіх правил", - розповів Денис Шмигаль.

Також прем'єр-міністр пояснив, що за інших умов усій країні доведеться перейти до повного локдауну.

"Якщо цього не станеться, тоді ми почнемо готуватись до більш жорстких карантинних обмежень. Головному державному санітарному лікарю доручено проводити консультації з бізнесом, асоціаціями, з Верховною Радою, з міськими головами та схвалити остаточно узгоджений план заходів", - зауважив прем'єр-міністр.

прем'єр-міністр України
Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав українців дослухатися та не ігнорувати карантин вихідного дня.

"Тому я звертаюся до всіх українців: будь ласка, за можливості, залишайтеся вдома. Обмежте кількість своїх соціальних контактів. Давайте пам’ятати: від нашої відповідальності в дотриманні всіх протиепідемічних правил залежить впровадження або невпровадження локдауну", - підкреслив Денис Шмигаль.

Пізніше стало відомо, що депутати дослухалися до порад прем'єра та не проголосували за відміну карантину вихідного дня. "За" проголосували лише 146 депутата.