Пенсіонери в Україні мають право на різні пільги, спрямовані на забезпечення соціального захисту та полегшення їхнього фінансового тягаря. Які пільги доступні українським пенсіонерам у 2024 році:

Знижка на комунальні послуги

Пенсіонери, які раніше працювали в конкретних галузях, таких як освіта, медицина, захист рослин, музеї, бібліотеки, заклади культури та освіти, мають право на 100% знижку на житлово-комунальні послуги. Сюди входить купівля твердого та рідкого побутового пічного палива та зрідженого газу.

Субсидія на житлово-комунальні послуги

Пенсіонери мають змогу подати заяву на отримання державної субсидії для покриття витрат на житлово-комунальні послуги. Заяви можна подавати до соціальних служб разом із деклараціями про доходи. Субсидії надаються протягом усього опалювального та неопалювального сезонів, які відбуваються відповідно з 1 жовтня по 30 квітня та з 1 травня по 30 вересня.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Юридична допомога.

Також літні українці мають доступ до безкоштовної чи частково платної юридичної допомоги, яка фінансується з державного бюджету. Сюди входить юридичне представництво та допомога у судах, державних та місцевих органах, а також підготовка необхідних юридичних документів.

Безкоштовний проїзд.

Пенсіонери, які мають відповідні пенсійні посвідчення, мають право на безоплатний проїзд наземним громадським транспортом, за винятком таксі. Крім того, вони зможуть безкоштовно їздити приміським залізничним транспортом незалежно від місця проживання.

Нагадаємо, індексація пенсій у березні торкнулася лише "обраних"? Які пенсіонери не отримали надбавок

Раніше «Українці» писали, в Україні виводять з обігу частину монет та купюр: встигніть обміняти свої гроші

Як повідомляли «Українці», це не жарт: пенсіонери отримають підвищені виплати у квітні у зв'язку з нововведеннями