Фінансовий дефіцит, що насувається, в бюджеті України викликає дискусії про необхідність підвищення податків. Та цей крок, який здається дедалі неминучим, незважаючи на потенційну допомогу з боку США.

Як повідомляє видання «today», поточний дефіцит, що оцінюється приблизно в 400 мільярдів гривень, наголошує на необхідності термінового пошуку додаткових джерел доходів, зокрема, для підтримки закупівель Збройних Сил нової техніки та ремонту.

Роксолана Підласа, голова бюджетного комітету Верховної Ради, наголосила на можливості незначної економії за рахунок скорочення непріоритетних капітальних витрат, що може пом'якшити певний тиск на платників податків.

Однак очікується, що такі заходи принесуть лише близько 7,5 мільярда гривень, що є лише частиною необхідної суми.

Щоб заповнити цей розрив, уряд розглядає законопроект, який пропонує цільове підвищення податків на конкретні операції з метою отримання близько 44 млрд. грн. додаткових доходів.

Нові податки: скрін із мережі
Нові податки: скрін із мережі

Ці заходи, розроблені відповідно до вимог МВФ, включають запровадження військового збору з прибутку підприємств та індивідуальних доходів, податку на розкіш під час продажу дорогоцінних металів та ювелірних виробів, податку на продаж нерухомості, а також авансових податків на АЗС.

Також голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев очікує, що законопроект буде представлено вже у березні.

Потенційне підвищення податків може бути націлене на різні галузі, включаючи ПДФО, військові збори, корпоративний прибуток та податок на додану вартість (ПДВ).

Хоча підвищення ПДВ навіть на невеликий відсоток може принести значний дохід, є побоювання щодо потенційного негативного впливу на бізнес.

Нагадаємо, пенсії знову піднімуть: кому пощастить уже у квітні

Раніше «Українці» писали, що індексація пенсій більше не відбудеться: яких пенсіонерів позбавили головних надбавок

Як повідомляли «Українці», відріжуть, заберуть і заблокують: що можна втратити через борги з комуналки. Навіть пенсіонерів не помилують