Українські біженці у Польщі, які мають інвалідність, можуть отримати грошову допомогу у розмірі від 600 до 4000 злотих (приблизно від 5729 до 38138 гривень).

Як повідомляє видання "today", допомога доступна тим, хто є громадянами країн Європейського Союзу або легально зареєстрований у Польщі з дозволом на офіційне працевлаштування.

Щоб мати право на участь, люди повинні мати висновок комісії з оцінки інвалідності (WZON), що вказує рівень їхньої потреби у підтримці, що вимірюється в балах.

Градація виплат така:

87-100 балів на 2024 рік.

78-86 балів на 2025 рік.

70-77 балів на 2026 рік.

Для подання заяви на виплати у 2024 році заявникам з обмеженими можливостями необхідно мати щонайменше 70 балів.

Україна та Польща, фото з вільних джерел
Україна та Польща, фото з вільних джерел

Розмір виплати варіюється від 40% до 220% залежно від кількості балів та доходу.

Допомога також поширюється на опікунів, які здійснюють догляд за особами з обмеженими можливостями після 31 грудня 2023 року.

Щоб подати заявку на допомогу, громадянам слід звернутися до комісії з оцінки інвалідності (WZON) та надати такі документи, як листок непрацездатності. Після отримання висновку WZON заявники можуть подати електронну заяву до ZUS (Управління соціального страхування) різними каналами, включаючи електронний банкінг, платформу електронних послуг ZUS або за допомогою юриста. Важливо, що висновок WZON дійсний до семи років.

Нагадаємо, пенсіонерів вирішили поставити на облік до ТЦК: хто потрапляє до списку

Раніше «Українці» писали, "Пенсія виросте одразу майже на 3000 грн": яких пенсіонерів засиплять грошима після індексації

Як повідомляли «Українці», через Польщу українці будуть змушені платити більше: основні продукти стануть дефіцитом?