Навіть при важких економічних умовах, які виникли через російське вторгнення, українські магазини все ще утримують стабільні ціни на продукти.

Протягом двох років їм вдається уникати значного зростання цін, хоча загалом вартість харчових товарів все ж збільшується. З початком повномасштабної війни в Україні, ціни на багато базових продуктів вже відчутно підвищилися.

Журналісти порталу Новини.LIVE розглядають динаміку цін на м'ясо та м'ясні вироби в Україні за березень та розповідають про зміни у 2024 році.

Щодо цін на овочі, президент Української плодоовочевої асоціації, Тарас Баштанник, запевняє, що не варто очікувати різкого збільшення цін. Він вважає, що українські фермери швидко відновлюють виробництво овочів, які раніше вирощувалися в основному в південних регіонах. Хоча ціни на окремі продукти, такі як білокачанна капуста, можуть зростати через підвищений попит, загальна динаміка цін залишається стабільною.

Продукти в супермаркеті: скрін з відео
Продукти в супермаркеті: скрін з відео

За словами Баштанника, ринкова обстановка у ягідному секторі також залишається стабільною, за винятком малини, ціни на яку в Україні знову знижуються.

Важливо зазначити, що попри певний ріст цін на білокачанну капусту, вона залишається дешевше на 33% порівняно з лютим 2023 року. Ціни на моркву, навпаки, зменшились на 14%, оскільки фермери активно реалізовують свої запаси.

Щодо інших продуктів, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу, Олег Пєндзін, висловлює думку, що певні товари можуть подорожчати у цю весну, але загального серйозного зростання цін не передбачається. Він наголошує на потребі готуватися до можливого підвищення цін на яйця через зростання витрат на комбікорм для птахів. Пензін також сподівається, що ситуація з виробництвом борщової групи стабілізується, що сприятиме пом'якшенню зростання цін порівняно з минулим роком.

Щодо можливого дефіциту молоко-сировини через блокаду кордону з Польщею, Пензін вважає це тимчасовим заходом, а не остаточним рішенням. Він прогнозує, що ціни на молочну продукцію в Україні залишатимуться високими до середини весни, поки тварини не будуть переведені на випас. Це може статися приблизно наприкінці квітня.