В Україні з 1 березня 2024 року набудуть чинності нові правила надання допомоги вимушеним переселенцям (ВПО). Кабінет Міністрів України видав постанову " Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших уразливих категорій осіб". Ключова зміна передбачає автоматичне продовження виплат деяким категоріям ВПО ще на шість місяців.

Як повідомив директор департаменту соціального розвитку та ветеранської політики КОДА Ігор Мещан, виплати наступним категоріям ВПО будуть продовжені на шість місяців без необхідності подання нової заяви:

Пенсіонери серед вимушених переселенців.

Громадяни з обмеженими можливостями 1 чи 2 групи.

Діти з обмеженими можливостями

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Працездатні громадяни, які перебувають обліку в Центрі зайнятості чи працевлаштовані.

Переселенці
Переселенці

Для інших категорій переселенців буде можливість подати заявку на продовження виплат, починаючи з 1 березня, подавши нову заяву. Тільки на Київщині зараз виплати отримують 96 371 переселенець.

Крім того, було винесено попередження про шахрайські дії щодо пенсіонерів-переселенців. Шахраї дзвонять пенсіонерам, видаючи себе за співробітників Пенсійного фонду, і просять дані банківських карток для нібито ідентифікації та продовження виплат.

У Пенсійному фонді України наголошують, що така інформація не використовується у процесі перевірки особистості, а офіційна процедура передбачає ідентифікацію особи через «Дія.Підпис» або в режимі відеоконференції.

З метою захисту від шахрайства громадянам рекомендується припиняти підозрілі дзвінки, не розголошувати дані банківської картки, блокувати картку, якщо інформацію було скомпрометовано, та повідомляти про шахрайство до поліції.

Нагадаємо, скільки пенсіонерів в Україні виживають на копійки: статистика викликає сльози

Раніше «Українці» писали, що через Польщу українці будуть змушені платити більше: основні продукти стануть дефіцитом?

Як повідомляли «Українці», важливо знати кожному: в Україні змінили правила здобуття спадщини