Деяким українським пенсіонерам може загрожувати припинення виплати, якщо вони одержують пенсію на картку, але утримуються від зняття будь-якої суми протягом тривалого періоду.

Українцям пояснили, що Пенсійний фонд припиняє нарахування коштів на рахунки, які є неактивними протягом 6 місяців. Аналогічна практика спостерігається і з Укрпоштою, де пенсійні виплати блокуються, якщо вони не збираються протягом півроку.

"Йдеться про термін 6 місяців. Тобто якщо протягом цього часу на рахунку немає руху коштів, то пенсію перестають нараховувати, а сам рахунок блокують. Навіть якщо ви хочете накопичити кошти, краще це робити на окремому депозитному рахунку", - йдеться у повідомленні.

Перший заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак уточнила, що цей механізм функціонує вже давно і є постійною практикою у системі соціальних пільг та пенсій.

"Насправді механізм працює вже давно, багато років. І це стала практика того, як працює система соціальних виплат і пенсій", - пояснила раніше перший заступник міністра соцполітики Дар'я Марчак.

Пенсіонери: скрін із відео
Пенсіонери: скрін із відео

Незважаючи на припинення нарахувань, пенсія не вилучається, а накопичується на рахунках Пенсійного фонду. Відновити виплати можна, пройшовши фізичну ідентифікацію у різний спосіб, у тому числі звернувшись до співробітника ПФУ з відеозв'язку, пройшовши ідентифікацію в електронному кабінеті ПФУ за допомогою «Дія. Підпис» або надіславши листа до Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер перебуває за кордоном, питання можна вирішити у консульстві України.

Блокування рахунку введено для усунення невизначеності навколо того, чому пенсіонер не знімає накопичені кошти. Держава прагне забезпечити правильне використання коштів або для накопичення пенсіонером, або для вирішення потенційних проблем, якщо з людиною щось станеться.

"Ми не знаємо, що з цією людиною могло статися. І щоб гроші платників ЄСВ не сплачувались таким чином, що вони просто лежать і не використовуються ніким, ще кілька років тому було запроваджено цей механізм", - пояснила Марчак.

Нагадаємо, українців змусять сплатити податок за свої квартири: скільки потрібно готувати грошей

Раніше «Українці» писали, погода у березні вразить кожного: українців терміново попередили

Як повідомляли «Українці», готуйте останню заначку: Україну чекають проблеми із зарплатами та соціальними виплатами