Згідно із чинним законом, багатодітні батьки, які виховують трьох або більше неповнолітніх дітей, поки що не підлягають мобілізації. Але новий законопроєкт щодо мобілізації може внести ряд змін, які стосуються саме цієї категорії батьків, навіть якщо у них десяток дітей.

Юристи, аналізуючи новий законопроєкт, виявили, що багатодітні батьки можуть стати об'єктом мобілізації, якщо у них є заборгованість з аліментів. Нові положення в законопроєкті можуть врегулювати статус багатодітних батьків, які розлучені з матерями своїх дітей і не виплачують аліменти. Згідно з чинним законом, такі батьки мають право на відстрочку від мобілізації, але новий законопроєкт може змінити цю ситуацію.

мітінг жінок у Вінниці за мобілізацію ухилянтів
мітінг жінок у Вінниці за мобілізацію ухилянтів

Українське законодавство визначає багатодітною родину ту, в якої виховують трьох або більше дітей до 18 років. Поки що, такі сім'ї захищені від мобілізації, але нові положення в законопроєкті можуть змінити цей статус.

Однією з важливих змін є те, що новий законопроєкт враховує ситуацію, коли багатодітні батьки, які не виконують свої аліментарні зобов'язання, можуть втратити право на відстрочку від мобілізації. Такі батьки можуть бути призвані на військову службу на загальних підставах.

Христина Очкур, юристка з адвокатського бюро "Пані в законі", зауважила, що якщо нові положення будуть прийняті, то багатодітні чоловіки, які не сплачують аліменти, можуть втратити можливість на відстрочку від мобілізації. Тому важливо для таких батьків негайно врегулювати свої заборгованості за аліментами та уникати нових порушень, оскільки є велика ймовірність, що нові правила будуть ухвалені.