Громадянам України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях чи територіях, де продовжуються військові дії, замість паспорта буде видано тимчасове посвідчення.

Це рішення, ухвалене урядом України 23 лютого 2024 року, насамперед спрямоване на полегшення повернення громадян України з цих регіонів, особливо через треті країни.

«Насамперед таку стратегію погодили для повернення громадян України з тимчасово окупованих територій через треті країни», – пояснили в Кабінеті міністрів.

Видача паспортів особам на тимчасово окупованих територіях вважається недоцільною через потенційне зловживання таким визнанням іншими країнами, особливо державою-агресором. Визнання цих територій частиною іноземної держави може мати геополітичні наслідки.

Оформлення паспортів для українців
Оформлення паспортів для українців

Відповідно до постанови «Про реалізацію експериментального проекту з оформлення тимчасового посвідчення громадянина України громадянам України, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані Російською Федерацією», оформлення паспорта громадянам України, які перебувають на тимчасово окупованій території, «неможливе через те, що окремими країнами, особливо державою-агресором, це буде використано як визнання Україною окупованих територій – територією іноземної держави».

Експериментальний проект, викладений у постанові, спрямований на забезпечення українських громадян на цих територіях тимчасовим документом, що засвідчує особу, яка дозволить їм виїжджати, в тому числі через Росію та інші країни, а також звертатися до закордонних дипломатичних установ для отримання українського паспорта для міжнародних поїздок.

Оформлення паспортів для українців
Оформлення паспортів для українців

Тимчасові сертифікати видаватимуться особам, які відповідають таким критеріям:

Втратили український паспорт, зареєстрований у Єдиному державному демографічному реєстрі.

Втратили закордонний паспорт для виїзду за кордон, електронні дані якого зафіксовано у відомчій інформаційній системі Державної міграційної служби.

Особи до 18 років, дані про які не внесені до Реєстру чи відомчої системи Державної міграційної служби.

Нагадаємо, доведеться повертатися додому: десятки тисяч українських біженців залишать без житла

Раніше «Українці» писали, пенсії не буде: українців готують до фатальних змін

Як повідомляли «Українці», відома українська співачка збиралася накласти на себе руки: "Кричала від болю"