В Україні фіксуються випадки припинення пенсійних виплат громадянам після їхнього виїзду за кордон. Можливі різні причини припинення дії коштів, зокрема виїзд на постійне місце проживання за кордон, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, як повідомляє "obozrevatel".

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійні виплати можуть бути припинені з кількох причин, серед яких:

Пенсію призначено на підставі документів, що містять недостовірні відомості.

Смерть пенсіонера.

Неотримання пенсії поштою шість місяців поспіль.

В інших випадках, передбачених законом, наприклад закінчення терміну навчання дітей, які отримують пенсію у разі втрати годувальника

Невизнання пенсіонера інвалідом.

Працевлаштування особи, яка отримує довгострокову пенсію, за роботу на посаді, що дає право на довгострокову пенсію.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Термін поновлення пенсії після виявлення обставин, що призвели до її припинення, та за умови відновлення становить десять днів.

Якщо одержувачу пенсії не відома причина припинення пенсійних виплат, необхідно подати письмову заяву до Пенсійного фонду (ПФУ) для з'ясування причин припинення виплати.

Це має вирішальне значення для отримання офіційної відповіді на потенційні апеляції, включаючи звернення до суду. Такі запити можна подати через веб-портал ПФУ у власному кабінеті фізичної особи.

У разі ненадходження сум пенсії з поточного рахунку протягом більше одного року уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду до 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини.

Одночасно одержувач має подати заяву до ПФУ. Додатково орган припиняє перерахування пенсії у разі виключення банку зі списку уповноважених банків.

Нагадаємо, що робити, якщо різко впав тиск: особливо важливо для пенсіонерів

Раніше «Українці» писали, яких пенсіонерів миттєво позбавлять субсидій: чи доведеться тягнути на одну пенсію?

Як повідомляли «Українці», переселенці схрестили пальці: яким ВПО продовжать виплати у березні