З 1 квітня деякі пенсіонери в Україні ризикують втратити пенсії, якщо не пройдуть обов'язкової процедури ідентифікації.

Обов'язкова ідентифікація.

Процедура ідентифікації є обов'язковою для пенсіонерів, а також стала обов'язковою для тих, хто до 24 лютого 2022 року мав статус вимушених переселенців (ВПО).

Попереднє призупинення та поновлення.

Процес фізичної ідентифікації для цих пенсіонерів був тимчасово припинений у зв'язку з карантинними заходами за COVID-19 з 12 березня 2020 р. до 1 липня 2023 р. Проте зі скасуванням карантину вимогу до пенсіонерів-ВПО проходження ідентифікації було відновлено.

Продовжений термін.

Щоб полегшити процес ідентифікації, уряд кілька разів подовжував термін. Спочатку відкладено до 31 грудня 2023 року, а потім продовжено до 31 березня 2024 року.

Наслідки недотримання.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Якщо зазначені пенсіонери не пройдуть процедуру ідентифікації у встановлений термін, виплати їм пенсій будуть призупинені з 1 квітня.

Методи ідентифікації.

Пенсіонери мають можливість пройти ідентифікацію різними методами, включаючи процес онлайн. Етапи онлайн-ідентифікації включають доступ до веб-порталу ПФУ, вибір вкладки «Ідентифікація в режимі відеоконференції», заповнення анкети, згода на електронні повідомлення від ПФУ, завантаження необхідних документів і подання заяви.

Пенсіонери можуть стежити за статусом поданої заяви, яка засвідчує особу, в особистому кабінеті на порталі ПФУ.

Для постраждалих пенсіонерів дуже важливо якнайшвидше завершити процес ідентифікації, щоб забезпечити безперервність пенсійних виплат після встановленого терміну.

Нагадаємо, яких пенсіонерів миттєво позбавлять субсидій: чи доведеться тягнути на одну пенсію?

Раніше «Українці» писали, переселенці схрестили пальці: яким ВПО продовжать виплати у березні

Як повідомляли «Українці», тепер будуть великі проблеми: українців з боргами по комуналці можуть позбавити всього