Український нардеп Олексій Гончаренко в інтерв'ю CNN заявив, що якщо Сполучені Штати розпочнуть війну за демократію проти Китаю чи іншої тоталітарної країни, українці будуть воювати на боці американських солдатів.

Гончаренко висловив переконання, що українці готові стати на захист демократії і воювати разом зі Сполученими Штатами, навіть у війні проти Китаю або Ірану.

"Якщо у майбутньому будуть якісь війни та США знадобляться люди, які стоятимуть з ними пліч-о-пліч, хто буде у траншеях під Тегераном? Я не думаю, що багато націй готові на це. Українці готові. Ми українці, ми готові встати із США пліч-о-пліч у траншеях у Тегерана, Північної Кореї чи Китаю - без різниці", — заявив нардеп.

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко

За його словами, якщо США потребуватимуть союзників у майбутніх конфліктах, українці будуть готові приєднатися до них у траншеях, незалежно від локації, будь то Тегеран, Північна Корея чи Китай.

Висловивши такі погляди, Гончаренко надіються на фінансову підтримку від США, яка, на його думку, є ключовою для успіху України в конфлікті з Росією. Якщо США нададуть допомогу та гарантії безпеки, то українці, за його словами, будуть готові брати участь в будь-якій війні на боці США.

Це заявлення викликало суперечки серед українців, оскільки багато з них не бажають висилати своїх бійців в інші конфлікти та вважають, що обов'язок України - це захист своїх кордонів.