Олександр Лукашенко в одному з останніх інтерв'ю висловився що вважає сусідню Україну "форпостом політичних провокацій".

"Щоб відразу зняти всі маски, назвемо цих гравців поіменно. На рівні світових центрів це перш за все Сполучені Штати Америки, конкретніше – їх мережа фондів з підтримки так званої демократії. На європейському континенті активно діяли американські сателіти: Польща, Литва, Чехія і, на жаль, наша Україна. Кожна з цих країн відпрацьовувала свою роль. Чехія – з давніх часів як ресурсний хаб, Польща – спочатку як інкубатор медіаканалів ("Белсат", "Нехта" та інші), а потім – як майданчик для альтернативних органів у вигнанні. Литва, уражена темою Бел АЕС, – як таран білорусько-європейських відносин", – розповів Лукашенко.

За його словами, Україна "всупереч духу наших взаємин стала форпостом політичних провокацій".

"Україна, всупереч нашій незмінній її підтримці (наприклад, в питаннях територіальної цілісності), всупереч духу наших взаємин стала форпостом політичних провокацій", – зазначив він.

Також Лукашенко заявив, що протягом останніх десяти років білоруська влада готувалася до сьогодення.

Він заявив, що "чітко бачить" суб'єктів цього процесу і вважає, що "тактика організаторів протестів в Білорусі будувалася за класичним американським підручником кольорових революцій".