З сьогодні поляки хочуть повністю заблокувати кордон з Україною. Вже починають з'являтись відео, де поляки кричать: "Це Польща, а не Брюссель. Я не підтримую українців".

Звичайно, ситуація є дуже показовою і вона доводить, що українцям не потрібно постійно шукати "братів" серед сусідів, адже зрештою кожен буде сам за себе.

Ситуація на кордоні з Польщею
Ситуація на кордоні з Польщею

У своєму вечірньому зверненні до українців від 19 лютого Володимир Зеленський розповів про своє ставлення до цих протестів. Президент України переконаний, що те, що відбувається на нашому західному кордоні – кордоні з Польщею, не можна сприймати як щось нормальне чи повсякденне.

"Потрібна проста і зрозуміла справедливість. Через польський кордон проходить лише 5% нашого агроекспорту. Тож насправді ситуація не в зерні, а, швидше, у політиці. І під Куп'янськом, недалеко від кордону з Росією, де не вщухає ворожа артилерія, новини з кордону з Польщею виглядають просто знущально. Потрібні спільні рішення, раціональні рішення, щоб вийти із ситуації. Рішення наші з поляками, насамперед, і всіх у Європі, кого турбує доля Європи" , - зазначив президент.

Володимир Зеленський та Анджей Дуда
Володимир Зеленський та Анджей Дуда

Глава держави також нагадав, що 19 лютого в Японії розпочала роботу Конференція з економічного зростання та оновлення в Україні. Він зазначив, що це наша міждержавна робота – на рівні урядів.

"Чим сильнішими будуть наші економічні можливості, чим більшою буде солідарність з Україною, тим швидше путінське зло буде зламане нашими спільними зусиллями" , - додав Зеленський.

Нагадаємо, що поляки тепер блокують не лише український кордон, а й свої ж супермаркети: під приціл потрапила Biedronka.

Раніше ми повідомляли, що Еммануель Макрон відмовився від приїзду в Україну: переймається своєю безпекою.