Поточний розмір мінімальної пенсії в Україні, яка становить 2361 гривню, виявляється недостатнім навіть для задоволення базових потреб. Ті, хто має дітей, можуть розраховувати на допомогу від них у фінансовому плані, але інші пенсіонери залишаються заздалегідь приреченими на бідність. Група малозабезпечених пенсіонерів закликає владу підвищити розміри виплат.

У порівнянні з мінімальною заробітною платою в Україні, яка становить 7100 гривень, розмір мінімальної пенсії втричі менший. Це викликає реальні труднощі, оскільки вартість продуктів на місяць, комунальні платежі та витрати на медикаменти для людей похилого віку становлять великий виклик.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

На думку видання "Апостроф", пенсіонери в Україні виражають свою думку щодо умов свого життя. 66-річна інвалідка Мирослава Сильвестрівна, яка працювала художницею-модельєркою, отримує пенсію в розмірі 2500 гривень. Вона практично не виходить з дому через проблеми з ногами та економить на електроенергії та воді, несмотря на зимовий період. За її словами, допомагає родина, але вона стурбована ситуацією тих, у кого немає такої підтримки.

Друга пенсіонерка, Людмила Василівна, 71 рік, із 40-річним стажем роботи на ткацькій фабриці, отримує пенсію в розмірі 3000 гривень. Вона може оплатити комунальні послуги та мобільний зв'язок лише частково, а інші витрати покриває допомога від дочки. Щодня вона залишається з 70 гривнями, що вважає залишковими коштами.

Індексація пенсій у березні призначена на 13%, але пенсіонери висловлюють своє незадоволення та закликають до більших розмірів виплат, які, на їхню думку, дозволять їм гідно жити.