Депутати Верховної Ради України висловлюють намір знизити вік громадян, які придатні для служби в армії, аргументуючи тим, що чоловікам після 40 років немає місця на фронті через їхній здоров'я та обмежену здатність швидко засвоювати сучасні військові технології.

Секретар оборонного комітету Верховної Ради, Роман Костенко, вважає, що літні бійці, які складають значну частину українського війська, становлять проблему через свою переважну більшість та обмежену придатність до використання новітніх військових технологій.

У своїй пропозиції щодо нового закону про мобілізацію, він вказує на необхідність обмеження призову на фронт чоловіків старше 40 років, а таких осіб можна використовувати лише на тилових посадах. За його словами, сучасна війна - це війна технологій, і ті, хто володіє ними краще, виграють.

Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ, також підтримує ідею, наголошуючи на тому, що в українському війську переважають "старі дядьки", а молодь від 20 до 40 років неохоче йде на фронт. Його думка полягає в тому, що чоловіки 40-45 років і старше, які є основною силою на фронті, вже не є рушійною силою, але скоріше баластом для війська.

Це обговорення визначає важливі аспекти щодо необхідності адаптації армії до викликів нової епохи і технологічних змін, зокрема в контексті підготовки та залучення військовослужбовців з різних вікових груп.