Україна планує впровадити прогресивну шкалу оподаткування для доходів громадян, визначаючи персональні податки для кожного українця. Ця ініціатива передбачає повний доступ податкової служби до банківських операцій громадян, що стане можливим у разі прийняття відповідних законодавчих змін.

Згідно з повідомленням очільника податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, планується також скасування спрощеної системи оподаткування для бізнесу та перехід підприємців на загальну систему оподаткування. Водночас, буде запроваджено прогресивну шкалу оподаткування, яка передбачатиме індивідуальні ставки податків для різних категорій доходів громадян.

Нова система передбачатиме шкалу оподаткування в залежності від розміру заробітку, де особи з нижчим доходом сплачуватимуть менший податок, а ті, хто отримує високий дохід, сплачуватимуть більше. Ця концепція вже діяла в Україні до 2016 року, і тепер влада планує повернутися до цього підходу.

Зазначено, що конкретні деталі нової системи оподаткування, такі як критерії багатства та відсотки оподаткування, ще потребують уточнень. Перед впровадженням таких змін в податковій системі, ймовірно, буде необхідна глибока реформа.

Очікується, що нова система передбачатиме повний доступ податківців до банківських операцій громадян, включаючи перекази між картками та поповнення готівкою через термінали. Громадяни, які працюють "з білою" бухгалтерією, будуть звільнені від обов'язку самостійного заповнення податкових декларацій, оскільки система автоматично генеруватиме звіти та розраховуватиме суми податків.

Такі зміни можуть сприяти більш ефективному збору податків та створенню прозорої та справедливої системи оподаткування в Україні.