Уряд України вирішив скасувати мораторій на відключення комунальних послуг для боржників, що призвело до розпочатку відключення світла, води та газу для тих, хто не виплатив борги. Важливо відзначити, що процедура повторного підключення світла вимагає окремої оплати.

Повторне підключення електроенергії коштує понад 2000 гривень. У звіті також зазначено, що просто погашення боргу не є достатнім, і для відновлення послуги доводиться внести окрему оплату.

Оператор системи розподілу Волиньобленерго повідомив про близько 18 тисяч боржників за електроенергію, які не сплачували за послуги протягом трьох місяців. Розподільник електроенергії припиняє подачу світла для цих клієнтів, і для відновлення електропостачання боржники повинні погасити борг та сплатити за послуги з відключення та підключення електроустановки.

Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел
Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел

Зазначено, що сума для відновлення електропостачання становить 695,4 гривень, якщо роботи проводяться в електролічильнику на комутаційному апараті, або 2133,7 гривень, якщо роботи передбачені на повітряній лінії.

Представники Волиньобленерго закликали боржників якнайшвидше врегулювати питання боргу, щоб уникнути негативних наслідків. Нагадаємо, що вартість електроенергії в Україні зросла влітку 2023 року, і тепер побутові споживачі платять за кіловат-годину в середньому 2,64 гривень.