Питання пенсійної нерівності в Україні опинилося під пильною увагою, виявивши значні розбіжності у розмірах пенсій між населенням загалом та суддями, як пише "hvylya".

Більше половини пенсіонерів в Україні отримують виплати менше ніж 4 тисячі гривень, при цьому середня пенсія встановлена ​​на рівні 5,3 тисячі гривень.

Вражаючі 65,7% пенсіонерів не одержують і 5 тисяч гривень.

Навпаки, пенсії суддів значно зросли: з 2019 року вони зросли у 3,5 рази. Якщо раніше вони становили в середньому 28702 гривні на місяць, то зараз судді отримують 99837 гривень.

Розмір пенсій для населення обмежений десятьма прожитковими мінімумами для інвалідів, що на 1 січня 2024 року становить 23 610 гривень. Проте судді одержують мінімальну пенсійну виплату у розмірі 50% зарплати.

За більш ніж 20-річного стажу пенсії збільшуються на 2% щорічно, досягаючи максимуму в 90% після 40 років служби.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

Зазначимо, що у березні заплановано комплексну індексацію пенсій для всіх українців із середнім зростанням на 13%. Допомога кожному пенсіонеру визначатиметься індивідуально з урахуванням таких факторів, як стаж та заробітна плата.

У 2024 році уряд України на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем виділив із державного бюджету на соціальні витрати 470 мільярдів гривень, що на 25 мільярдів гривень більше, ніж у попередньому році.

Крім того, у березні буде запроваджено бальну систему, яка оцінюватиме працю українців щороку в умовних одиницях, отриманих від страхових внесків роботодавця. Ця система балів покликана підвищити прозорість та справедливість розрахунку пенсій в Україні.

Нагадаємо, копійчані надбавки до пенсії і то одиниць: як пенсіонерів "балують" ілюзіями доплат

Раніше «Українці» писали, нова масштабна загроза в Україні: ситуація перетворюється на найнебезпечнішу у світі

Як повідомляли «Українці», частину пенсіонерів тепер можуть не платити за комуналку: кого позбавили основних витрат