З березня 2024 року багато українських пенсіонерів очікують збільшення своїх пенсійних виплат у зв'язку зі щорічною індексацією, яка пройде цього місяця. Однак, за даними видання "hvylya", підвищення побачать не всі пенсіонери.

Пенсіонери, які отримують пенсію без надбавок та доплат у розмірі приблизно 8000 гривень, можуть розраховувати на збільшення приблизно на 1000 гривень.

З 1 квітня пенсії перераховуватимуться пенсіонерам, які продовжують працювати, і це пов'язано із збільшенням мінімальної заробітної плати до 8 тисяч гривень. Крім того, на підвищення можуть розраховувати громадяни віком від 65 років, які мають достатній досвід роботи.

Мінсоцполітики запланувало індексацію на рівні 13%, розраховану як суму двох частин:

50% минулорічної інфляції.

50% зростання середньої заробітної плати протягом останніх трьох років.

Точну суму індексації поки не названо, оскільки вона залежить від зарплати, яка враховується при розрахунку пенсії, та стажу роботи кожного окремого пенсіонера.

Проте деякі категорії пенсіонерів індексації не торкнуться. Сюди входять ті, хто вийшов на пенсію менше ніж 3 роки тому, і ті, хто отримує високу допомогу.

Крім того, пенсіонерам, які мають пенсії нижче за мінімальний розмір, пенсії будуть проіндексовані, але інші доплати будуть відраховані. Специфіка процесу індексації наголошує на складності коригування пенсійних виплат з урахуванням різних факторів.

Нагадаємо, тарифи на комуналку зростуть ще більше: Нацбанк зробив революційну заяву та назвав дату

Раніше «Українці» писали, віддамо останні гроші: основні продукти різко подорожчають у лютому

Як повідомляли «Українці», понад 4 тисячі до пенсії: яким українським пенсіонерам обіцяють солідну надбавку