З 1 березня пенсії в Україні будуть перераховані у зв'язку з індексацією, прогнозоване зростання складе близько 13%, повідомили в Мінсоцзахисту.

Розмір підвищення залежатиме від стажу роботи та заробітної плати, яка використовується як основа для розрахунку пенсії. Примітно, що пенсії для тих, хто зараз отримує близько 7,7 тис. гривень, буде збільшено на 1000 гривень.

Перераховані пенсії відносяться безпосередньо до «чистої» суми пенсії, за винятком додаткових надбавок за такі фактори, як стаж або вік. У квітні очікується ще один раунд підвищення пенсій, який торкнеться тих, хто продовжує працювати після виходу на пенсію та має збільшений стаж роботи.

Крім того, у квітні планується підвищити мінімальну заробітну плату в Україні, що призведе до збільшення гарантованого розміру пенсії для осіб віком понад 65 років, які виконали стандарт трудового стажу. Однак, змін розмірів пенсій в Україні з 1 лютого не планується.

Пенсіонери: скрін із відео
Пенсіонери: скрін із відео

Згідно зі звітом Пенсійного фонду України (ПФУ), понад 3 мільйони людей у ​​країні отримують пенсії до 3 тисяч гривень, а ще 2,2 мільйони отримують до 4 тисяч гривень щомісяця. Усього пенсії до 4 тис. гривень отримують близько 5,29 млн українців, що становить більшу частину пенсіонерів.

Варто зазначити, що пенсію в Україні одержують лише 10,51 млн осіб, а середній розмір пенсії становить 5385 гривень. Проте більшість пенсіонерів, а це 6,85 млн із 10,51 млн, отримують пенсії до 5 тис. грн.

Нагадаємо, до 30 тисяч гривень кожному: українцям обіцяють солідну грошову допомогу

Раніше «Українці» писали, тарифи на комуналку зростуть ще більше: Нацбанк зробив революційну заяву та назвав дату

Як повідомляли «Українці», віддамо останні гроші: основні продукти різко подорожчають у лютому